Видатні люди з особливими потребами

Особливий диплом сонячного Богдана

Видатні люди з аутизмом
Вольфганг Амадей Моцарт (1756-1791)
Австрійський композитор, капельмейстер, скрипаль-віртуоз, клавесиніст, органіст. За свідченням сучасників, володів феноменальним музичним слухом, пам'яттю і здатністю до імпровізації. Моцарт широко визнаний одним з найвидатніших композиторів: його унікальність полягає в тому, що він працював у всіх музичних формах свого часу і у всіх досяг найвищого успіху.
Білл Гейтс
Американський підприємець і громадський діяч, один з творців і найбільший акціонер компанії Microsoft. Також є співголовою благодійного Фонду Білла і Мелінди Гейтс.
У період з 1996 по 2007 рік і в 2009 році — найбагатша людина планети за версією журналу Forbes.
Його стан у вересні 2009 року оцінювався в 50 млрд доларів. Білл Гейтс є одним з рекордсменів за розміром коштів, переданих на благодійність: в період з 1994 по 2010 р. він вклав у Фонд Білла і Мелінди Гейтс більше $28 млрд.
Марія Кюрі (1867 - 1934)
Польсько-французький вчений-експериментатор (фізик, хімік), педагог, громадський діяч. Двічі лауреат Нобелівської премії з фізики (1903) та хімії (1911), перший двічі лауреат премії в історії. Заснувала інститути Кюрі в Парижі і Варшаві. Дружина Пьера Кюрі, разом з ним займалася дослідженням радіоактивності. Разом з чоловіком відкрила елементи радій (від лат. radiāre «випромінювати») і полоній.
Джейн Остін (1775 — 1817)
Англійська письменниця, провозвестница реалізму в британській літературі, сатирик, писала так звані романи звичаїв. Її книги є визнаними шедеврами і підкорюють нехитрою щирістю і простотою сюжету на тлі глибокого психологічного проникнення в душі героїв і іронічного, м'якого, істинно англійського гумору. Джейн Остін досі по праву вважають «Першої леді» англійської літератури. Її твори є обов'язковими для вивчення у всіх коледжах і університетах Великобританії.
Емілі Елізабет Дікінсон (1830 - 1886)
Американська поетеса.
Вірші Дікінсон не мають аналогів у сучасній їй поезії. Їх короткі рядки, назви, як правило, відсутні, і часто зустрічаються незвичайна пунктуація і використання великих літер. Багато її вірші містять мотив смерті і безсмертя, ці ж сюжети пронизують її листи до друзів. Емілі Дікінсон розглядається критикою як один з найбільших американських поетів.
Сатосі Тадзірі (нар. 28 серпня 1965 року)
Японський геймдизайнер, творець серії ігор, манги і серіалу «Покемон». Він увійшов у список ста найкращих геймдизайнер за версією IGN.
Томас Джефферсон (1743 -1826)
Видатний діяч Війни за незалежність США, один з авторів Декларації незалежності (1776), 3-й президент США (1801-1809, один з батьків-засновників цієї держави, видатний політичний діяч, дипломат і філософ епохи Просвітництва. Основними подіями його президентства, успішного для країни, були купівля у Франції Луїзіани (1803) і експедиція Льюїса і Кларка (1804-1806).
Альберт Ейнштейн (1879 - 1955)Фізик-теоретик, один із засновників сучасної теоретичної фізики, лауреат Нобелівської премії з фізики 1921 року, громадський діяч-гуманіст. Жив у Німеччині (1879-1893, 1914-1933), Швейцарії (1893-1914) і США (1933-1955). Почесний доктор близько 20 провідних університетів світу, член багатьох Академій наук, у тому числі іноземний почесний член АН СРСР (1926).
Ейнштейн — автор більше 300 наукових робіт з фізики, а також близько 150 книг і статей у галузі історії та філософії науки, публіцистики та ін.
Григорій Якович Перельман (р. 13 червня 1966, Ленінград, СРСР)Видатний російський математик, першим довів гіпотезу Пуанкаре.
У березні 2010 року Математичний інститут Клея присудив Григорію Перельману премію у розмірі одного мільйона доларів США за доказ гіпотези Пуанкаре, що стало першим в історії присудження премії за вирішення однієї з Проблем тисячоліття. У червні 2010 року Перельман проігнорував математичну конференцію в Парижі, на якій передбачалося вручення «Премії тисячоліття», а 1 липня 2010 року публічно заявив про свою відмову від премії
Кім Пік - прототип героя відомого фільму «Людина дощу» - визнаний геній з синдромом Савант (окремий випадок аутизму). Здібності Піка вражають уяву. Вже в три роки дивний геній умів миттєво витягувати кубічний корінь і перемножувати тризначні числа з десятковими дробами. У 53 роки він знав напам'ять більше семи тисяч книг, причому особливу слабкість мав до довідників із статистичними таблицями. За обсягом і глибиною своїх пізнань в точних і природничих науках Кім Пік міг заткнути за пояс будь-якого професора
Метт Севедж - музичний савант. Володіючи абсолютним слухом, він запам'ятовує будь-якої складності симфонічний твір, лише один раз почувши його. Також по звуку працюючого автомобільного мотора він може визначити марку машини і навіть ступінь зносу двигуна. У віці шести років Севедж доводив до сказу свого вчителя музики, намагаючись виправляти «помилки» у творах Моцарта і Шуберта. Зрештою, педагог заявив своєму підопічному: безсмертні шедеври не руш, краще пиши власну музику без помилок. Так у Севеджа є вже п'ять джазових альбомів.
Леслі Лемке - музикант. Народився в 1952-м з глаукомою і пошкодженням мозку. Хлопчику видалили очі. Рідна мати відмовилася від нього, і дитину усиновила медсестра Мей Лемке. Вже в ранньому дитинстві Леслі демонстрував здатність повністю запам'ятовувати розмови. У 14 років Мей вперше почула, як він грає на фортепіано, відтворюючи мелодію, яка нещодавно звучала по телевізору. Незабаром Леслі вже виступав з концертами по усьому світі. 
Джеймс Генрі Пуллен - відомий аутист у світі як Геній Ірлсвудского притулку. Пуллен народився в Лондоні в 1835-му глухим, майже німим і розумово відсталим. До семи років він вивчив одне-єдине слово - спотворене "мама". У притулку Джеймс став видатним теслею і червонодеревником. Якщо йому був потрібний який-небудь інструмент, він з легкістю виготовляв його сам. Одного разу по опису в газеті намалював облогу Севастополя в Кримській війні. Головний шедевр Пуллен - модель корабля "Грейт Істерн". Він працював над кораблем сім років, виточив всі деталі, що включали 5585 заклепок, 13 шлюпок і мініатюрні меблі салонів.
Донна Вільямс (народилася в 1963 році) - художниця і автор австралійських бестселерів. Її перша книга називалася "Ніхто з Нізвідки: незвичайна автобіографія дівчинки-аутиста". У дитинстві Донні довго не могли поставити правильний діагноз: її вважали глухою. Дівчинка ні на чому не могла зосередитися, не могла відповісти на пряме запитання і, як вона написала пізніше, сприймала світ хаосом звуків і кольорів. Наразі Донна - успішна людина, вона заміжня за програмістом, продовжує писати книги і займається створенням сайту для аутистів

Темпл Гранден (народилася в 1947 році) - доктор філософії, професор, письменниця, автор книги "Переклад з мови тварин". Найвідоміша після Кіма Піка аутистка у світі. Справою життя Гранден стало полегшення страждань тварин. 90% худоби в США і Канаді перед забоєм проходять через загороди, сконструйовані за порадами Гранден так, що перед смертю тварини не відчувають страху і жаху. Завдяки Гранден, яка в подробицях описала свій стан, світ хворих на аутизм став зрозумілішим здоровим людям

13-річна Марія Гнатик з синдромом Дауна отримала перемогу на міжнародному конкурсі краси Top Model Interbriliant World Spring 2019, який проходив у Чехії.


Видатні батьки дітей з аутизмом

Комментариев нет:

Отправить комментарий